Alkohol, pyrotechnika, rvačky i úrazy doprovázely silvestrovskou noc na Klatovsku. Záchranáři měli plné ruce práce. Přesto se podle oslovených Klatovanů oslava konce roku prý vydařila.

Na náměstí Míru byl program zahájen už v 18 hodin. Prostor kolem hlavního podia se začal plnit ale až po 22. hodině. Největší nápor silvestrovská akce pořádaná městem Klatovy zažila těsně před půlnocí. Lidé přicházeli na již tradiční ohňostroj.

Lidé si nenechali ujít ohňostroj

„Silvestra slavíme jako každý rok doma v kruhu rodinném. Ohňostroj si ale nikdy nenecháváme ujít, a tak jsme vyrazili strávit poslední minuty letošního roku právě na náměstí,“ řekla Deníku účastnice akce Vendula Strnadová. Spokojený byl i Radek Malán. „Byla to úžasná atmosféra, užil jsem si to s přáteli opravdu pořádně, byl jsem moc spokojený,“ pochvaloval si Malán.

Silvestrovské veselí mělo však i stinné stránky. I tentokrát byla akce narušována nekontrolovatelným odpalováním donešené zábavní pyrotechniky mezi diváky. „Tohle by měli zakázat. Jak je možné, že se tu něco takového děje. Odstřelují to skoro děti a policisté i dospělí se na to jen dívají,“ zlobila se Božena Netrvalová.

Mládež tu byla k vidění nejen s pyrotechnikou, ale i s alkoholem. Lahve sektu či tvrdého alkoholu nebyly v jejích rukou žádnou výjimkou.
„Nezaznamenali jsme během silvestrovské noci žádné problémy,“ řekl Deníku Josef Červený z Městské policie v Klatovech.

Zdravotníci se nenudili

Podle zdravotníků to ale byla opravdu mimořádná noc. „Jen na Klatovsku jsme zaznamenali od půlnoci 31. prosince do rána 1. ledna nárůst výjezdů zdravotnické záchranné služby o tři sta procent oproti jiným dnům,“ informovala mluvčí ZZS Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Záchranáři na Klatovsku museli totiž vyjíždět k častým poraněním. „Šlo o poranění horních končetin způsobených právě pyrotechnikou. Tyto osoby byly převezeny na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice. Dále se v Klatovech vyjíždělo během noci k úrazům opilců od rozbitých sklenic a lahví, napadení osob, rvačkám i domácímu násilí mezi partnery. Klatovy tuto noc v kraji opravdu vedly,“ dodala Ptáčková. Tyto události byly řešeny bez asistence policie.

Na Nový rok kolem půl sedmé ráno museli vyjet poprvé i profesionální hasiči k odklízení následků dopravní nehody, která se stala na výjezdu z Klatov ve směru na Plzeň a která se naštěstí obešla bez zranění. Vozidlo peugeot tam narazilo do betonových panelů určujících směr jízdy u odbočky na obec Ostřetice.