„Jezdím po této silnici často a je to čím dál horší. Teď po zimě přibyly ještě další díry, silnice někde vypadá jako ementál. Ve dne se dírám ještě nějak vyhnete, ale po tmě už je to horší, nejednou jsem do nějaké vjel a myslel jsem, že mám po kole. Je to šílená silnice,“ řekl jeden z řidičů Tomáš Potužník.

Ze stavu silnice je zoufalý i starosta Hartmanic Pavel Valdman, ale ten očekává zlepšení. „Dle mých informací se na silnici zpracovává projekt, je ale otázkou, zda bude udělána jen její část nebo kompletně celá,“ sdělil starosta.

Plány s opravami potvrdil za Správu a údržbu silnic Plzeňského kraje Radek Kadlec, ale nebude to v nejbližší době. „Na celoplošnou opravu komunikace II/145 v úseku Petrovice u Sušice – Hartmanice máme zpracovanou projektovou dokumentaci. Oprava zahrnuje odfrézování porušených stávajících asfaltových vrstev a pokládku nových,“ informoval Kadlec.

„K provedení této stavby, která je v zásobníku akcí pro následující období, dojde ale v závislosti na zajištění finančních prostředků,“ dodal Kadlec s tím, že oprava výtluků, lokálních poruch a škod po zimě na této komunikaci bude provedena v první polovině roku v rámci běžné údržby.