Potěšující pro návštěvníky může být, že se nezdražovalo vstupné, ale stále se mnohde výrazně liší. Někde zaplatíte za celý den 50 Kč, někde 100 Kč.

Sezonu už počátkem června zahájili na městském koupališti v Klatovech, i když nebyl žádný velký zájem. To se mění nyní, když konečně přišlo léto. „Návštěvnost byla první víkend cca 80 lidí, od té doby byla minimální. Ceny zůstávají na úrovni předchozího roku. Novinkou je nový nájemce občerstvení, který je stejný jako v krytém bazénu,” uvedl ředitel Technických služeb města Klatov, které koupaliště provozují, Libor Hošek.

V Klatovech tak dospělí návštěvníci zaplatí za vstup na celý den 50 Kč, děti a senioři 35 Kč, děti do tří let mají vstup zdarma. S výší vstupného patří klatovské koupaliště mezi jedno z nejlevnějších na Klatovsku. Po mnoha letech zdražovalo až v minulém roce na současnou výši.

Nižší vstupné mají na koupališti v Kolinci, kde se ani letos nezvýší. „Podařilo se nám udržet dobré ceny energií, tak zůstaneme na stejné výši vstupného,“ sdělil starosta Kolince Pavel Princ. Vstupné na celý den tam tak vyjde dospělého na 40 Kč a dítě na 20 Kč.

Nejlevnějším koupalištěm, co se týče vstupného, jsou Dolany u Klatov. Dospělé tam celodenní vyjde na 30 Kč a děti na 20 Kč.

Vyšší vstupné je stanoveno v Janovicích nad Úhlavou – dospělý 70 Kč, děti 50 Kč, děti do 6 let a ZTP vstup zdarma. Po 17. hodině tam za vstupenku příchozí zaplatí méně. Novinkou pro zpestření pobytu je tam stůl na tenis.

O něco více do kapsy sáhnou lidé v Nýrsku. Tam je celodenní vstupenka pro dospělého vyjde na rovnou stokorunu, pro studenta a seniory na 70 Kč a děti 45 Kč. Zde se vstupné snižuje již po 16. hodině.

Na stovku vyjde dospělého vstup také na koupaliště v Sušici, děti a seniory na 60 Kč. Na červen a září je tam ale vstupné ještě zvýhodněno pro pracovní dny, kdy pro všechny vyjde na 50 Kč.