Byty v domově město přiděluje od října. „V současnosti je ještě volných pět nebo šest bytů. Majitelem bytů je město a nájem je kolem 45 korun za metr čtvereční, což při maximální velikosti bytů 45 metrů čtverečních a převládající 37 metrů čtverečních nejsou nějaké závratné platby.

Nájemníci se tam nyní postupně stěhují a počítám, že do Vánoc už by se měli zabydlet. Je totiž nutno počítat s tím, že jde o lidi ve věku kolem sedmdesáti pětasedmdesáti let, kteří dosud žili převážně v rodinných domech. Teď se musí naučit obsluhovat výtah, nastavit topení, pracovníci technických služeb tam podobné problémy řeší téměř každodenně. Ale senioři tak získali kvalitní bydlení, ve prospěch jejich dožití ve městě. Nemuseli se někam daleko stěhovat, což si myslím, že je pro ně velké plus,“ uvedl starosta Nýrska Miloslav Rubáš.

V domově je třiadvacet bytů převážně 1+kk. Celkové náklady na stavbu domova byly zhruba 42 milionů korun a město celý projekt financovalo z rozpočtu. „Je třeba započítat úpravy okolí, vzniklo tam asi dvacet až třicet parkovacích míst, stavba se uskutečnila v prostoru bývalé čistírny odpadních vod, takže tam byla nějaké sanace a další náklady s tím spojené. Ale nový domov určitě městu nedělá ostudu,“ uzavřel Rubáš.