Možnost pořídit pro klienty toto zpestření mají díky výtěžku z Klatovského klášterního bazaru, který se konal v prosinci. Minulý týden byl ředitelce ústavu Aleně Kleinerové v rámci novoročního setkání na radnici předán šek na 109 046 Kč.

„Jde o skvělou částku, za kterou jsme moc rádi. Využijeme ji na nákup systému doprovodných videí, což je pomoc při rehabilitaci a cvičení našich seniorů. Usnadní jim to cvičení, protože upoutají pozornost také na něco jiného. Díky videím se budou moci projít Českou republikou nebo i zahraničím, záleží jaká videa pořídíme. Navíc to slouží také ke vzpomínání, terapii a procvičování paměti. Během šlapání jim v podstatě poběží video na obrazovce, kterou budou mít před sebou, a budou moci pozorovat místa, kde už třeba i někdy byli,“ vysvětlila ředitelka.

Přístroj už mají vyzkoušený a líbil se jim, ale bohužel na něj neměli dostatek prostředků, proto nyní pomoc od vedení města velmi vítají. „Když nás rada města vybrala, že by mohl být výtěžek z klášterního bazaru pro nás, tak jsme hned věděli, že bychom za to chtěli pořídit právě tohle. Chtěli bychom tak moc poděkovat všem, kteří přispěli nejen nákupem na bazaru,“ uvedla Kleinerová.