Značky, semafory, které pouštějí auta jen jedním směrem, fronty a dlouhé čekací doby. To vše rozčarovalo nejednoho řidiče, který jel směrem z Klatov na Sobětice. U rozestavěného kruhového objezdu byly postaveny semafory, ovšem naprosto zbytečně.

Nedělá se

„Nechápu, proč jsou u polovičního kruháče semafory, když se tam vůbec nic nedělá. Akorát tam stojíme fronty a čekáme, než nás pustí semafory. Tohle přece není normální. Zajímalo by mě, do kdy to tady bude takhle rozestavěné. To tady kruháč vůbec být nemusel. Je to celé obrácené. U nemocnice se čeká na kruháč, když je nemocnice postavená, a tady se dělá objezd a nestojí tady ještě ani jeden dům. Je to jak v Kocourkově," řekl Deníku v úterý Jiří Dohnal z Klatov, kterému se stejně jako několika dalším řidičům, kteří se na Deník obrátili, nelíbí situace s kruhovým objezdem.

Na stavbě kruhového objezdu se byl podívat také vedoucí hospodářského odboru Městského úřadu Klatovy František Kocfelda. „Byl jsem tam včera i předevčírem a také jsem viděl, že jsou tam značky a semafory, ale že se tam nic nedělá. My však z našeho titulu nedokážeme ovlivnit tuto stavbu," uvedl ve středu Kocfelda.

„Kruháč" dokončí   v srpnu nebo v září

Ve středu ale semafory z objezdu zmizely. „Značky ani semafory už tam v současné době nejsou. Bohužel tam byly osazeny o týden dříve, než měly být. S pracemi se tam začne příští týden v pondělí. Máme naplánováno, že do konce srpna, maximálně do konce září bude kruhový objezd dostaven. Ovšem postavit kruháč bez jakéhokoliv omezení nikdo nedokáže. Omezení tam budou během té doby podle platných povolení, což znamená, že se to bude dělat, tak jak to půjde. Někdy se bude jezdit jedním směrem, někdy dvěma. Chci, aby to bylo dodělané co nejdříve, ale musíme dodržovat také technologické přestávky, které neovlivním," sdělil ve středu Pavel Cihelka, který má stavbu kruhového objezdu na starost.