O křeslo ředitele Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava se utká sedmnáct zájemců. Ministerstvo životního prostředí nechtělo sdělit jména jednotlivých uchazečů, podle informací Deníku jsou však mezi nimi bývalí i současní zaměstnanci národního parku, pracovníci významné lesnické firmy a také významní muži z Krajského úřadu Jihočeského kraje či ministerstva životního prostředí.

Ředitel šumavského parku František Krejčí rezignoval na funkci, v níž byl od března 2007, 1. listopadu. „Necítím se unavený, ani mě nezmohla ostrá kritika, jak by se někdo mohl domnívat, ale pro práci potřebuji přímou podporu ministra. A tu jsem v poslední době necítil,“ vysvětlil to Deníku první listopadový den Krejčí a dodal, že se rozhodl rezignovat i z důvodu, aby jeho osoba nebránila postupu dalších jednání mezi ministerstvem a regionem o nové koncepci NP Šumava, o které je přesvědčen, že jde správným směrem, a dohodě o budoucím uspořádání NP Šumava.

Ministerstvo životního prostředí prozatímně pověřilo vedením parku Zdeňku Šartnerovou, vedoucí ekonomické sekce a náměstkyni ředitele, a zároveň vypsalo výběrové řízení na místo ředitele Správy NP a CHKO Šumava. O post, který je mimořádně žhavý, projevilo do pondělní uzávěrky zájem nečekaných sedmnáct uchazečů. „Pokud se nový ředitel vybere, měl by nastoupit podle plánu 1. ledna. Výběrová komise se poprvé sejde ve středu a bude se bavit o termínech pohovorů pro účastníky,“ řekla Deníku bez bližších podrobností mluvčí ministerstva životního prostředí Michaela Jendeková.

Více ve středu v Klatovském deníku