V dopoledních hodinách se konala hasičská soutěž, které se zúčastnila čtyři družstva dospělých a jedno družstvo dětí. „Během odpoledního programu mohli návštěvníci vidět šermířské vystoupení, děti si mohly zaskákat na nafukovacím hradu. Měli jsme připravenou také ukázku práce se starou ruční stříkačkou taženou koňmi a ostatní techniky hasičského sboru," sdělil velitel SDH Bojanovice David Kožnar.

Noví nepřicházejí

Tamní sbor byl založen 14. dubna 1912 a v současné době má 34 členů, mezi kterými jsou ženy i muži. „Hasičských soutěží se účastní jen družstvo mužů, ale chtěli bychom do budoucna sestavit i družstvo žen a dětí. Nové členy se nám moc nabírat nedaří, pouze když se sem někdo přistěhuje nebo si zde koupí chalupu a dojíždí sem. Většinou jsou zde chalupáři, Belgičané, Holanďané, a ti se zapojují hodně aktivně v případě sponzorování a podobných akcí," sdělil starosta sboru Petr Nový.

„Z větší části je náš sbor složen z chalupářů, takže je složité se sejít a cvičit.  Snažíme se jezdit na hasičské soutěže, zúčastňovat se jich, ale je to hodně ovlivňované počtem lidí," dodal Kožnar.

Dělají kulturu

Hasiči se v obci starají také o kulturní vyžití. Připravují po celý rok celou řadu akcí. „Kvůli tomu, že nejsme výjezdová jednotka, tak se snažíme vyplňovat společenskou činnost v obci. Nejznámější akcí je zpívání koled u kapličky, další je splouvání řeky Otavy, rozloučení s létem, vítání jara, nohejbalové turnaje, v zimě si jdeme i zahrát hokej na rybník," vykreslil činnost Nový.