„Běh to ale není obyčejný. V ruce máte lžíci a na ní nesete do schodů syrové vejce. Komu jednou spadne, může se vrátit na start pro nové, komu spadne i podruhé, v soutěži končí,“ vysvětluje pravidla tradičního běhu zástupkyně vedoucího oddílu Světlušky Dagmar Nováková.
Letos se na start soutěže přihlásilo jen dvacet závodníků. „Je to hodně málo. Mnohé asi odradilo nádherné slunečné odpoledne a termín Velikonoc, kdy rodiny vyjíždějí na výlety a návštěvy. Přesto jsme se závodem spokojeni,“ pokračuje organizátorka.

Do schodů se běželo hned v několika věkových kategoriích a kromě dětí se na trasu vydali i tatínkové.

„Nevím, jaký byl za těch pět ročníků největší rekord, ale tentokrát jeden z tatínků, pan Vít Čabrádek, tuto trasu zaběhl za rovnou minutu, jeho kolega byl pak o pět vteřin pomalejší,“ prozrazují zajímavosti z výsledkové listiny organizátoři.

Nejrychlejší dívkou byla letos Klára Kellermannová s časem 3:29 minuty, nejlepším mladším mužem byl Adam Mestl s časem 1:44 .
„Asi nejhorší bylo to poslední stoupání těsně pod vrcholem Andělíčku,“ přiznal po závodu účastník běhu Lukáš Jírovec, který schody zvládl s časem 2:15.
„Musely se vyběhnout schody, oběhnout celý poutní kostel a dostat se až do cíle. Kdo doběhl s vejcem na lžíci, byl odměněn. Na děti i dospělé čekaly bonbony i diplomy,“ dodala Nováková.