„Proti loňsku jsme vylepšili trať a připravili jsme více překážek. Škoda, že je zima, což se projevilo zejména v kategorii těch nejstarších strojů, na kterou já se vždy osobně nejvíce těším,“ uvedl organizátor Vladimír Vácha.

Mezi účastníky ani letos nechyběl Václav Louda z Březí u Nepomuka. „Stroj, na kterém soutěžím, táta kdysi zakoupil kvůli práci na záhumenku. Poté, co začaly tyto soutěže, tak už jezdí jak na pole, tak na traktoriády. Tady už jsem potřetí,“ smál se závodník, který se podle svých slov přijel do Mlázov především pobavit. Přiznal, že jeho stroj je pěkná skládačka: „Předek je zúžená Škoda 100, ze které je i náprava. Něco je z trabanta, motor je Jawa 250, prostě od všeho něco. Takže tu prožívám adrenalin, jestli dojedu do cíle, nebo ne.“

Pobavit se, to byl hlavní cíl i Pavla Kohouta z Kolince. „Na trať se vydám se svým Modrým Pegasem. Motor je ze staré oktávky, jinak je to ale traktor, se kterým jezdíme také pracovat na pole.Užívám si to, traktoriády v Mlázovech a u nás v Kolinci mám moc rád,“ svěřil se Deníku.

Na náročné trati se neobjevili jen muži, za volant usedly i čtyři statečné ženy. „Na traktoru jsem párkrát jela po vsi, ale v závodě to pro mě bude premiéra. Přemluvil mě přítel. Jestli ale zapadnu do bláta, tak mě bude muset vytáhnout,“ smála se před jízdou Adéla Denková z Klatov. Mezi nejlepší se neprosadila, vyhrála Jana Horejšová ze Zbynic. Pochvalu si vysloužil Jaroslav Schejbal z Měcholup, který se Zetorem 3011 vyhrál kategorii starých traktorů, i když na startu byly i značky jako Porsche či Normag. „Domácí výrobu“ ovládl Jiří Plemeník z Třemošné na stroji Blátošlap a v novodobých traktorech byl první Václav Horejš ze Zbynic. „Ocenění si odnesli i řidič smolař, řidič elegán a také účastníci silového závodu v přetahování s vojenským vozidlem BVP,“ uzavřel Vácha.

Výsledky:

Domácí výroba:
1. Jiří Plemeník z Třemošné na stroji Blátošlap
2. Jiří Vokurka z Blatné na stroji Mates XL
3. Pavel Cízl z Mirotic na stroji FOFR Blesk

Traktoristky:
1. Jana Horejšová ze Zbynic na stroji Kakoš
2. Lucie Šottová z Březí na stroji Burák
3. Andrea Loudová z Březí stroj Burák

Staré traktory:
1. Jaroslav Schejbal z Měcholup se Zetorem 3011
2. Václav Pavlík z Ujčína na stroji Porsche
3. Jan Petráš ml. z Úloha se Zetorem 2511

Novodobé traktory:
1. Václav Horejš ze Zbynic se Zetorem
2. Ivan Velkoborský z Úloha
3. Ondra Klíma z Hlavňovic