Hrad bude otevřen od středy 28. prosince do neděle 1. ledna, vždy od 10.00 do 16.30 hodin.

Prohlídky „Zima na hradbách, život uvnitř“ přiblíží zimu na středověkém hradě. „Prohlídka je zaměřená na obvyklý zimní den na středověkém hradě, tedy na topná zařízení a zateplování, zimní povinnosti i zábavu tehdejších obyvatel hradu. V expozičních prostorách purkrabství návštěvníci uvidí speciálně vyrobenou maketu středověkých kamen s výjevy života na hradě a také krásně řemeslně zpracovaný přenosný koš na topení řeřavým dřevem,“ zve na zimní Kašperk jeho kastelán Zdeněk Svoboda. Prohlídky se konají zhruba po 30 minutách, poslední začíná v 15.45 hodin. Povedou po trase prohlídkového okruhu „Západní věž“ přes hradní nádvoří, přízemí a expozici purkrabství, hradní palác a končí v západní věži s vyhlídkou na zimní Šumavu.

Kromě prohlídek čekají na malé i velké návštěvníky nejlepší šašci Karla IV. Francois Kujon a Jürgen Spiegel Niegel. „Francois s Jürgenem svým svérázným stylem předvedou, jak se chovat ve dvorské společnosti, hlavně při slavnostní tabuli, abyste sobě nezpůsobili hanbu. Oba světáci také předvedou, jak bravurně dokážou ovládat přístroj středověkých učenců astroláb,“ dodal Svoboda. Představení začíná na hradním nádvoří, poté se přesune do přízemí a podsklepení purkrabství. Koná se čtyřikrát denně, vždy od 10.00, 12.30, 14.00 a 15.30 hodin.

V 1. patře západní bašty nad pokladnou bude pro návštěvníky hradu připravena vytápěná místnost pro zahřátí, chybět nebude ani teplé občerstvení.