Tam se sešly rockové kapely na tradičním rockovém festivalu a jejich hudba nenechala v klidu žádného návštěvníka.

„Jde o 18. ročník Šumava Rocks festivalu. Podle našeho názoru je to významná regionální akce. Bohužel nemáme poslední roky moc štěstí na počasí, ale děláme to rádi, protože je to pro místní lidi. Letos jsou hlavními hvězdami skupina Monkey Business, dále zahrají Midi lidi, PSH, Sunflower caravan, Tereza Černochová a skupina, z Horažďovic JAM4U a večer uzavře pražská formace Sputnik. Poslední roky se návštěvnost trochu snížila, jako na všech kulturních akcích, ale stále je dobrá, proto to pořád má smysl dělat,“ řekl organizátor akce Robert Rozkurz.

První ročník se nedělal jen pro zábavu. „Původní myšlenka byla vybrat peníze pro dobročinné účely, na čištění řeky Otavy a podobně. Nyní už je to akce, která se bez partnerů neobejde, takže už to není moc výdělečné. Několik let zpátky vůbec ne, ale děláme to z tradice a proto, že to lidé mají rádi,“ dodal Rozkurz.

Podruhé se na festivalu představila skupina Sunflower Caravan. „Bylo to hodně příjemné, myslím si, že se to vše teprve rozjede. Musím pochválit, že jsme dnes měli dobrý zvuk, což člověk nikdy neví, ale dnes nám sednul. Atmosféra je dobrá, ke konci už návštěvníci začínali i tancovat. Jsou trochu zmrzlí, protože je zima na to, že je konec června, ale bylo to dobré, lidi byli příjemní a sympatičtí. Hráli jsme zde asi před dvěma lety a těšili jsme se, že si tady znovu zahrajeme. Myslím, že jsme dokonce i psali, zda je tady místo, jsme tady moc rádi. Kapelu jsme založili asi před čtyřmi lety, jezdíme po různých festivalech. Jsme klávesová kapela, hrající sice jako kytarová, ale využíváme bicí a piano. Snažíme se o originální zvuk a skladby, ty jsou pro nás zásadní,“ sdělil zpěvák a klávesista kapely Endy Čermák.

Návštěvníky zima neodradila. „Chodíme sem každý rok, takže nepřijít by byl hřích, i když zima tedy je. Ale určitě se zahřejeme tancováním a nějakým dobrým pitím,“ uvedl Petr Jonáš ze Sušice.