close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě

„Na přelomu roku 2012/2013 jsem se aktivně začal zabývat dřevořezáním motorovou pilou. Dřevo po opracování pilou dále upravuji bruskami do finální podoby. Jsem samouk, který zřejmě zdědil geny po předcích, kteří se věnovali sochařství a malířství. Z mého koníčku se stala práce, která mě velmi baví. Fascinuje mě co největší detail vytvořený motorovou pilou,“ řekl ke své práci Belfín.

Vyrábí různé sochy ze dřeva, zvířata, okrasné truhlíky, zvoničky, kolostavy, plastiky, zahradní sezení a zkrášluje okrasné pařezy. „Snažím se na sobě neustále pracovat, abych se posouval dopředu. Nyní právě dělám dva orly, kteří mě opravdu baví, ty vyřezávám moc rád. Oblíbené mám také zvoničky v různých variantách,“ poznamenal Belfín.

K tvoření používá převážně dub. Ve svých výrobcích se snaží využít různé přírodní krásy a zvláštnosti dřeva. Vše vyrábí s láskou. Nyní ho čeká nová výzva, kdy bude vyřezávat speciální lavičky pro obec Neurazy. „Každá lavička bude na určité téma, dohromady jich je k výrobě pět a do každé bude vyfrézované jméno určitě osobnosti. Lavička bude vzhledem připomínat jejich působení,“ nastínil plány Belfín.