„Já jsem do masokombinátu nastoupil rok po jeho vzniku a strávil jsem tam třicet let. Začínal jsem jako závozník a skončil jsem jako vedoucí dopravy. Byl jsem tam do samého závěru, byl jsem mezi posledními třemi zaměstnanci, kteří tam zůstali. Dávali jsme tam řetěz. Bylo mi hodně líto, jak to dopadlo, a dodnes jsem se s tím nesmířil,“ řekl Deníku Stanislav Popelka (65). Dodal, že stejně jako některým dalším bývalým zaměstnancům mu firma dodnes dluží nemalou částku.

Tři desítky let strávil v masokombinátu i Jozef Max (71). „Já jsem začínal už v Janovicích nad Úhlavou, v Klatovech jsem byl od samého začátku. Dělal jsem mistra na exportu, ze zdravotních důvodů jsem ale po dvaceti letech musel skončit,“ řekl Max.

I on se dodnes s krachem masokombinátu nesmířil. Je přesvědčen, že kdyby firmu po revoluci získali její tehdejší představitelé, mohla dodnes fungovat. „Jenže to koupili Pražáci a dopadlo to, jak to dopadlo. Rozkradlo se, co se mohlo, škoda mluvit,“ posteskl si Max. Setkání s bývalými kolegy mu ale udělalo radost, je rád, že bývalí „masňáci“ stále drží při sobě. „Loni se nás setkalo 76, letos je to ještě víc,“ pochvaloval si.