„Na zámku bude zahájena výstava retro panenek Jarmily Strakové z Andělic. Na úvod výstavy chceme udělat průvod kočárků Chudenicemi. Půjde o pokus o zapsání do knihy rekordů v České republice. Průvod půjde od budovy bývalé základní školy a budou v něm dětské kočárky s panenkami, které mohou vést děti i dospělí. Bude počítán jeden člověk na jeden kočárek s panenkou. Na zámku, čili v cíli, bude komisař Agentury Dobrý den z Pelhřimova, který všechny registrované kočárky spočítá. Prezence bude od 12 do 13 hodin na školním hřišti a průvod vyjde ve 13 hodin,“ informovala kastelánka zámku Miroslava Žáková.

Ti, kteří nemají kočárek, ale chtěli by se zúčastnit, tak mohou přijít také. „Máme k dispozici okolo padesáti kočárků k zapůjčení. Panenky si ale musí přinést svoje,“ dodala Žáková.

Průvod se bude konat v rámci akce Zámek Chudenice dětem, kdy bude na malé i velké návštěvníky čekat bohatý program plný soutěží či výstava skřítků ve sklepení. Program na zámku potrvá do 16 hodin.

Zora Jiříková z Janovic nad Úhlavou (2980 g, 49 cm) se narodila v klatovské porodnici 4. května v 9.20 hodin. Rodiče Martina a Tomáš přivítali očekávanou dceru na světě společně. Na sestřičku se těší Justýnka (7).
FOTO: Koukáme na svět