Herny v ulicích Sušice zanedlouho nenajdete. Stejně jako v Klatovech zastupitelstvo města Sušice odsouhlasilo novou vyhlášku, která se týká provozu heren. Do tří let nezůstane v Sušici ani jedna.

„Nová vyhláška bude v platnosti od 1. ledna 2012. Týká se provozu všech výherních hracích zařízení, mechanických automatů, videoloterijních terminálů i elektronických rulet. To znamená, že nové přístroje se nemohou už povolit, ale dobíhá platnost jednotlivých povolení, která jsou už vydána. Pro videoloterijní terminály se povolení vydávají i na deset let, ale vzhledem k novému zákonu o loteriích, na který naše nová vyhláška navazuje, se doba platnosti povolení snižuje tak, že končí nejpozději 31. prosince 2014,“ informoval starosta města Sušice Petr Mottl.

Na území města Sušice je v současně době 38 výherních hracích přístrojů, od příštího roku už bude jejich počet na nule. Videoloterijních terminálů je nyní 47 a jejich počet se bude snižovat postupně, až bude do konce roku 2014 také na nule.

Město doufá, že se díky této vyhlášce sníží kriminalita. „My jsme už jednu vyhlášku měli, ale kvůli nové legislativě jsme ji nyní upravili. Slibujeme si od toho, že se zklidní situace ve městě v nočních hodinách a že poklesne kriminalita. Bude to sice znamenat i snížení příjmů do rozpočtu, ale ne v každém případě se musím dívat jen na peníze,” sdělil Mottl.

Majitelé herních automatů jsou touto vyhláškou pobouřeni. „Nevím, za koho zastupitelstvo města takto jedná. Neviděl jsem, že by v Sušici chodily zástupy lidí a stěžovaly si na herny. To už by rovnou mohli zakázat pití alkoholu v hospodách. Většina z nás, co jsme vybudovali herny a zkolaudovali je, je máme na leasing a teď nám to vše zruší. Máme v hernách obrovské nevratné finance, které nám nikdo nedá. Od toho, aby byl ve městě pořádek, je přece městská policie, která by měla na něj dohlížet,” řekl Deníku majitel hracích automatů a videoloterijních terminálů, které má v několika hernách v Sušici, Vladimír Procházka.