Další zastávkou koupališťových inspektorů Deníku je Nýrsko. Na koupališti je vidět, že už v nějaký ten pátek slouží.

Bazén, zábradlí, převlékárny a toalety působí omšele. Koupaliště by si zasloužilo rekonstrukci, pro osvěžení návštěvníků je však dostačující. Těm zde slouží bazén pro plavce a brouzdaliště, dětský bazén není napuštěný.

Naše první kroky vedou do převlékáren, ty jsou zašlé, ale čisté. Podobně jsou na tom toalety, kde však nechybí toaletní papír a mýdlo. O hygienické zázemí je v Nýrsku postaráno vyhovujícím způsobem.

Tráva na koupališti je posekaná, okolí bazénu uklizené. Vidíme několik hracích prvků, ale nikdo si na nich nehraje – děti jsou raději ve vodě. „Narváno" je u stolu, na kterém se hraje ping - pong.

U bazénu pro plavce jsou dva skokanské můstky. Tabulka z nich zakazuje skákat. Kluci zákaz ignorují a baví se skoky do vody. Voda v Nýrsku byla dříve vyhřívaná. Dnes je vyhřívání minulostí a voda, jejíž zdroj je v řece, není nejteplejší. Voda z řeky je upravena filtrací a pomocí chemie.
Redaktor Rostislav Kutěj skáče do bazénu a po krátkém zahřátí zvedá palec. Dá se to vydržet. „Je to tady fajn, nemusíme platit vstup a dětem se tu líbí," říká jedna z návštěvnic.

Hladovým a žíznivým návštěvníkům slouží kiosek, který provozují tamní technické služby, jako ostatně celý areál. K pití nabízejí pivo, limonády, kávu nebo čaj. K jídlu mají párek v rohlíku, utopence nebo toasty. Posezení je příjemné, zastíněné a ceny ve stánku jsou, jak se říká, lidové.

Na koupališti v Nýrsku by se díky zázemí dal strávit celý den, negativem je pouze celková omšelost areálu.

Ceník

Vstupné                           zdarma

Pivo                                 25 korun

Limonáda 0,5 litru            14 korun 

Nealko pivo                      20 korun

Párek v rohlíku                 15 korun

Toast                               20 korun

Utopenec                         25 korun

Káva turek                      15 korun

Espresso                         25 korun

Nanuky                           od 10 korun

Provozní doba                8 - 20 hodin