„Jde o druhý ročník charitativní akce Mečem proti osudu. Sešli jsme se na hradě Rabí, abychom pomohli malé Diance, která trpí vzácným DPG syndromem. Touto akcí jsme se rozhodli jí pomoci k pořízení speciálního kočárku či zdravotnického vybavení, které potřebuje, záleží, kolik se nám podaří vybrat,“ řekl vedoucí skupiny Luboš Kavale.

Přichystán byl pestrý program. Během něj vystoupilo Srdcové eso s tancem, DS Bouček s neuvěřitelnou přehlídkou tanců z historie až po současnost, která sklidila velký potlesk. Představili se také Žoldnéři s lukostřelci, sokolník, Fechtýři s šermem, k vidění byla Wild West show, Tambor historic a také Maňáskové divadlo Šumaňásek a zahrála hudba Jakkdy. „Všichni účinkující, které zde máme, přijeli pomoci bez nároku na honorář, jen hrad jsme si museli pronajmout. Vidět bude i poprava, šerm v našem podání a vše bude zakončeno ohňovou show. Více programu už sem nedokážeme dostat, i když je ještě více lidí, kteří se na nás obrací, že by chtěli pomoct. Máme tady ale i tak zhruba sedmdesát účinkujících,“ sdělil Kavale.

Mečem proti osudu na hradě Rabí. | Video: Deník/Daniela Loudová

V tradici chtějí žichovičtí rytíři i nadále pokračovat, možná ale dojde ke změně místa. „Půjde sice o zhruba stejné datum, jelikož tak zakončujeme v podstatě sezonu, máme již volněji. Nevíme ale zatím, zda akci neuspořádáme na zámku v Mokrosukách, kde máme své větší zázemí, podílíme se tam na akcích, tak doufáme, že nás přijdou lidé podpořit případně i tam,“ nastínil další plány Kavale.