Na programu návštěvy je mimo jiné slavnostní zasedání delegací se zastupiteli města. „Rádi bychom slyšeli od představitelů partnerských měst názor na budoucí vývoj měst, například v rovině sportovně–kulturní, jazykových výměn mládeže. Také znovu otevřeme otázku hospodářské spolupráce. Součástí pobytu ruské delegace v Klatovech bude i navštěva několika klatovských podniků. Projevili zájem o setkání s představiteli středního podnikatelského stavu. To též považuji za podstatnou část návštěvy,“ popsal součást programu setkání klatovský starosta Rudolf Salvetr.

„Delegace navštíví pravděpodobně klatovskou firmu K&H Kinetic, která se již na ruském trhu i například moldavském podílí. Dále bychom jim zřejmě umožnili prohlídku ve firmě Joss & Löwenstein, protože tamní podnikatelé se zajímali o výrobu košil, značka Joka je stále na ruském trhu známá. Následovníci této firmy též projevili o setkání zájem. Dalším místem byl mohl být podnik zabývající se potravinářstvím,“ dodal starosta.
Partnerská města se zúčastní též kulturního programu, který se bude konat na náměstí. V sobotu 26. června od 10 hodin do 18 hodin vystoupí spolky z partnerských měst a Klatov. Na tomto místě bude i trh s výrobky pod značkou Produkt Šumava. Večer do 22 hodin bude akce pokračovat koncerty klatovských kapel.