Bláto a louže za deště, oblaka prachu za každým projíždějícím automobilem za sucha. Tak vypadá část Aretinovy ulice blízko centra okresního města. Tamní obyvatelé už několik let marně žádají městský úřad o položení asfaltového povrchu.


Bezvýsledné žádosti


„Už deset let podáváme žádosti na městský úřad, vznikla i petice, kterou podepsalo více než dvacet lidí, zatím to ovšem k ničemu nevedlo. Je tady plno bláta, za pěkného počasí zase spousta prachu. Vzhledem k tomu, že zde není ani chodník, je ulice nebezpečná i pro chodce, kteří musejí uskakovat před projíždějícími auty. Je pravda, že občas sem navezou štěrk a povrch srovnají, to ovšem není dlouhodobé řešení. Takový stav ulice téměř v centru je ostudou města,“ stěžoval si Štěpán Královec, který v nezpevněné části Aretinovy ulice bydlí. „Stal se tady dokonce smrtelný úraz, kdy chodec, který uklouzl na náledí, zemřel na následky poranění hlavy,“ dodal Královec.


Práší se do kávy


Stav ulice vadí i zaměstnancům a zákazníkům nově otevřené cukrárny. „V létě se návštěvníkům na terase práší do kávy, do pohárů, takže celá naše parta by vyasfaltování ulice určitě přivítala,“ uvedla zaměstnankyně cukrárny Lucie Žáková. „Cesta je hrozná, když prší, je rozblácená tak, že se téměř nedá projít,“ popsala své zkušenosti Lucie Hušáková, která louže obcházela s kočárkem.


Zastupitelstvo zatím projekt neschválilo

Podle projektu má být tato část Aretinovy ulice součástí obytné zóny s povrchem tvořeným zámkovou dlažbou. „Máme zpracovanou projektovou dokumentaci, předkládáme projekt zastupitelstvu každým rokem, zatím to však v rozpočtu investičních akcí schváleno nebylo,“ vysvětlil vedoucí hospodářského odboru klatovské radnice František Kocfelda.

Aretinova ulice

Vede od sídla hasičského záchranného sboru podél Drnového potoka k nezpevněnému parkovišti u kulturního domu, kde ústí do Tyršovy ulice. Nezpevněný úsek od parkoviště k Drnovému potoku je dlouhý přibližně sto metrů.