Připraveny byly pro rodáky i přátele obce, kteří se sem sjeli na čtvrtý sraz rodáků.

„Pokaždé se snažíme připravit pro naše hosty bohatý program. Letos jsme se rozhodli mimo jiné otevřít nový park občanské pospolitosti, kam jsme nechali umístit i památník rodákům a přátelům obce. Parčík se nachází v místech, kde od roku 1932, kdy byla do obce zavedena elektrická energie, stávala trafostanice. Když přestala složit svému účelu, byla v sedmdesátých letech zbourána a na jejím místě vzniklo zatravněné prostranství s keři. Ty přerostly a místo se stalo nepřehledným pro výjezd motorových vozidel na hlavní komunikaci. Proto jsme se rozhodli místo v centru obce upravit a postavit tam památník,“ řekl Deníku starosta obce Bolešiny Josef Sommer. Bolešinským přálo počasí a tak se slavilo, pilo a k tomu vyhrávala dechová hudba Skalanka. Připraveno bylo dokonce 25 sudů piva.

„Setkání bylo příjemné, což je také účelem celé akce. Ta letošní se konala za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj – Investice do vaší budoucnosti,“ pochvaloval si první muž obce.

Na srazu rodáků se také křtila kniha vzpomínek Vesnička z minulého století, kterou napsala bolešinská rodačka Růžena Bauerová.