„Vašek Anděl, žil svůj sen. Mladý, hezký kluk, který jednoho dne potkal Klárku, kterou si vzal. Z jejich lásky vzešla Emma, krásná, nyní pětiletá princezna, která v tatínkovi viděla veliký vzor. Vašek, jako hlava rodiny, svépomocí postavil baráček. Dům se postavil a přišla na řadu touha ještě po malém nástupci. Zadařilo se a Vašík junior se narodil před rokem,“ uvedla zakladatelka sbírky.

Vybrané peníze pomohou rodině s chodem domácnosti, jelikož žena se dvěma dětmi zůstala na vše sama, navíc je s ročním chlapečkem na mateřské a nemůže ani na brigády. Peníze jim manžela a tatínka nevrátí, ale ulehčí jim trochu těžkou situaci. Odkaz na sbírku: https://www.donio.cz/rodinaandelu?fbclid=IwAR1z7nr1ByYukcj074InBNyK4zIVAhDqRboTRatvhMXVwKdPpvApXGrxo5k

Nové náměstí v Železné Rudě.
S náměstím v Železné Rudě už finišují. Podívat se můžete o slavnostech

Sbírka nebude jedinou pomocí rodině. Pomáhat se bude i v rámci Chariťáku, který se uskuteční 2. a 3. září v Klatovech. „Chariťák bude letos i pro něj, hlavně běžecká část, kterou dvakrát vyhrál. Běžecká část bude pojmenována na jeho památku. Věřím, že by za to byl i rád. Vždy se na něj těšil a i štědře přispíval,“ uvedl pořadatel Jiří Zavřel.

Na Václava Anděla se bude vzpomínat i na mnoha dalších akcích, kterých se účastnil, a kolegům závodníkům tam bude chybět. Byl vynikající běžec, známý z Ešus ligy, okresního seriálu běhů mimo dráhu, v jeho bodování skončil v loňském ročníku na druhém místě. Kromě okresních běhů pravidelně vyrážel na závody i mimo hranice okresu.

Na svém kontě měl i několik úspěšně zvládnutých půlmaratonů či náročných OCR závodů, kde se dvakrát kvalifikoval na mistrovství Evropy. Ale neztratil se ani ve fotbale nebo motokrosu, který jezdil deset let. Byl sportovcem tělem i duší a přátelé si jej budou pamatovat jako věčně usměvavého chlapíka s permanentně dobrou náladou.

Hrad Švihov.
Horažďovický Tyjátr se představí nejen na hradech se Snem noci svatojánské