Po měsíci strachu se rodina dozvěděla skvělou zprávu – dítě se nenakazilo žloutenkou, jak se obávali. „Brečela jsem štěstím," řekla Deníku chlapcova matka Hana Stránská. Vyhráno ale úplně není. Až za další dva měsíce se rodina dozví, zda se chlapec nenakazil virem HIV.

Jak už Deník informoval, chlapec se o jehlu poranil, když chtěl chránit kamaráda. „Byli jsme na procházce. Patrik, který je mladší než já, našel stříkačku. Já jsem mu ji chtěl vzít, aby si s ní neublížil, a dát ji paní učitelce. On, jak mi ji podával, mě ale píchnul do malíčku na pravé ruce," řekl Deníku předškolák.

Dominik byl sice rychle ošetřen lékařem, pro celou rodinu ale začaly dny plné úzkosti. Hrozilo totiž, že se chlapec nakazil žloutenkou nebo virem HIV, a tak byli všichni jeho příbuzní varováni, aby si v kontaktu s dítětem dávali pozor. „Už několik dnů jsem pořádně nespala. Nemůžu jíst, nemůžu nic. Sice nás uklidňovali, že na 99 procent se nemůže nic stát, ale pořád je tam to jedno procento. Navíc hrozný pocit je, že nás varovali, že kdyby se třeba malý řízl, tak s krví nesmí nikdo přijít do styku, aby se případně nenakazil," svěřila se v polovině prosince Deníku Stránská, která si teď, po více než měsíčním čekání, může alespoň částečně oddychnout. „Testy na žloutenku jsou negativní. Ani jsem tomu nemohla věřit, rozbrečela jsem se radostí. Malý měl totiž teď angínu, tak nám říkali, že je oslabený, tak jsme se té žloutenky hodně báli. Naštěstí ji nemá. Teď ještě čekáme na výsledky testů na HIV, které budou až za dva měsíce. Tam je to riziko prý ale hodně malé, tak věříme, že vše dobře dopadne," řekla Deníku mladá žena, kterou potěšila podpora lidí poté, co Deník o případu informoval. „Říkali mi, že je dobře, že jsem se případ rozhodla zveřejnit, protože narkomanů je v Klatovech celá řada, a dokonce přibývají. Lidé mají pocit, že se s nimi nic nedělá, a tak se to, co se stalo Dominikovi, může stát i jiným dětem. Potěšilo mě i to, že nám lidé fandili a přáli, aby to dobře dopadlo," dodala Stránská.

Žena sice hned po události donesla použitou injekční stříkačku, o kterou se její syn zranil, na policii, ale „předmět doličný" byl odmítnut a teď přišlo další zklamání, když policie narkomana, který rodině připravil týdny hrůzy, podle očekávání nenašla. „Případ byl odložen, neboť se nepodařilo zjistit osobu, která injekční stříkačku odhodila," potvrdila v úterý Deníku Dana Ladmanová z klatovské policie.