Rodiče malého Tadeáše, kterého vloni na Klatovsku potrhali dva lovečtí psi, mají zaděláno na pořádný malér. Policie je totiž šetří pro podezření, že zpronevěřili dvě stě tisíc korun, které jim zaplatil jako odškodné chovatel psů Václav Kroupa.

Neštěstí se stalo vloni 27. srpna v Janovicích nad Úhlavou. Z kotců tam chovateli Kroupovi utekli dva psi plemene německý drátosrstý ohař. Na veřejném prostranství tehdy napadli šestiletého chlapce a způsobili mu mnohočetná poranění po celém povrchu těla. Vrtulník ho musel transportovat do nemocnice, podrobil se řadě operací.

Kroupa se kvůli tomu, že kotce dostatečně nezabezpečil, zpovídal u soudu. Krajský soud v Plzni nakonec rozhodl, že je vinen, ale upustil od potrestání. Při tom zohlednil Kroupův přístup k věci. Chovatel totiž mimo jiné zaplatil rodičům odškodné. „Částka ve výši 200 tisíc korun byla rodičům dítěte předána letos v únoru," potvrdil Deníku Kroupův právní zástupce Rostislav Netrval.

Jenže teď se ukázalo, že částku určenou pro dítě rodiče nejspíše použili na splacení svých dluhů. Přišel na to opatrovnický soud v Klatovech při jednom ze svých úkonů. „Rodiče dítěte měli povinnost převést peníze na účet nezletilého, kde měly být deponovány do doby, než s nimi bude moci nakládat. Jenže soud zjistil, že rodiče peníze použili pro svoji potřebu. Proto soud informoval orgány činné v trestním řízení," vysvětlil mluvčí klatovského soudu Jan Kasal. A policie již jedná. „Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování v Klatovech již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zpronevěra," potvrdila Dana Ladmanová z klatovské policie.

Bude-li rodičům vina prokázána, může je vzhledem k výši škody soud poslat za mříže až na pět let.