Důvodem je podle představitelů firmy, která je jedním z největších světových výrobců brýlových čoček a současně i brýlových obrub, zvýšení výrobní kapacity klatovského podniku o zhruba padesát procent, na osm milionů čoček ročně. S projektem začali v klatovském Rodenstocku už v loňském roce.

„V současnosti máme instalováno přibližně osmdesát procent strojního vybavení spojeného s rozšířením výroby, u zbylých dvaceti procent předpokládáme instalaci nejpozději do konce srpna letošního roku. Od toho okamžiku budeme technicky schopni vyrábět požadované množství čoček, nicméně k tomu budeme potřebovat postupně přibírat personál. Aktuálně jsme už byli schopni získat zhruba sto nových zaměstnanců, dalších dvě stě lidí ještě budeme potřebovat,“ informoval jednatel klatovské pobočky a zástupce Rodenstocku pro oblast střední a východní Evropy Roland Dimbath s tím, že s výslednými jedenácti sty zaměstnanci se klatovský Rodenstock stane největším zaměstnavatelem v regionu.

„Hledáme velkou škálu zaměstnanců od operátorů až po různé specialisty, například mechaniky a elektrotechniky do údržby,“ doplnil Dimbath s tím, že novým zaměstnancům společnost nabízí zaškolení.

Mezi současnými zhruba devíti sty zaměstnanci má klatovský Rodenstock také cca čtyřicet agenturních pracovníků, jejich větší využití však společnost neplánuje. „Naším cílem je získat kmenové zaměstnance z regionu, agenturní pracovníci jsou pro nás pouze dočasným nouzovým řešením,“ vysvětlil Dimbath.