Začal soud s kdysi nejmocnějším mužem českého fotbalu Romanem Berbrem

U Okresního soudu Plzeň-město začal v pondělí 17. dubna obří soudní proces, který má být dalším z kroků k tomu, aby o výsledcích v českém fotbale rozhodovala jen forma hráčů na hřišti, a nikoli peníze a zákulisní hry. Na lavici obžalovaných usedl společně s dalšími i Roman Berbr, dnes již bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR a ještě před několika lety zřejmě nejmocnější muž českého fotbalu. Několik trestů už padlo, rozsudek nad Berbrem, který vinu popírá, ale stále nezazněl, soud dál pokračuje.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Po poštách zmizí i finanční úřady, v kraji se uzavře osm územních pracovišť

Zrušení osmi územních pracovišť finančních úřadů od 1. července na území Plzeňského kraje oznámily Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství. Rozhodly tak na základě důkladné analýzy jejich využívání a rozsahu jimi zajišťovaných činností. Rušení se dotkne územních pracovišť finančního úřadu v Blovicích, Horažďovicích, Horšovském Týně, Kralovicích, Nepomuku, Přešticích, Stříbře a v Sušici.

Finanční úřad. Ilustrační fotoFinanční úřad. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Karel Pech

V Nepomuku byly dokončeny opravy na silnici I/20

V Nepomuku byly dokončeny opravy na frekventované silnici I/20, které začaly v roce 2022. V opravovaném přes 600 metrů dlouhém úseku došlo ke kompletní obnově vozovkového souvrství a současně i k zesílení vozovky. Opravou prošla také kanalizace. Cena stavby byla 29,2 milionu korun bez DPH.

Opravovaný úsek.Opravovaný úsek silnice I/20 v Nepomuku.Zdroj: ŘSD

Žena z Tachovska zachránila 21 tisíc migrujících žab před přejetím

Jednadvacet tisíc migrujících žab přenesla vlastníma rukama za posledních 13 let Jaroslava Kadavá se svým partnerem Miroslavem Salabou, žijící v Zadním Chodově na Tachovsku, přes silnici mezi Planou a Kyjovem. Oba velcí milovníci přírody se zde snaží zabránit tomu, aby žáby na silnici umíraly pod koly projíždějících aut.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Díla v ulicích opět v Klatovech budí vášnivé diskuze, zejména to na Rybníčkách

Překvapení, zděšení, obdiv, zaujetí. To jsou některé z pocitů, jež opět prožívají Klatované, kteří se setkají s nově instalovanými sochami v ulicích města. Zatím největší diskuze budí dílo, které je umístěné na Rybníčkách.

Zdroj: Daniela Loudová