Jednou z oprav, která budila v obci mezi obyvateli i řidiči emoce, byla rekonstrukce mostu ve Lhovicích. Ten už je nyní dokončen a lidé tak z jednoho konce obce na druhý nemusí jezdit po objízdné trase přes Borovy. „Byly to trochu náročnější měsíce, ale už je to konečně za námi. Bylo to nepříjemné jako každá oprava, kvůli které musí být delší objížďka. Tady to bylo o to složitější, že se nedalo ani přejet obec, protože tady jiná propojovací komunikace není. Pokud si to lidé zkracovali, kde neměli, tak to pobouřilo některé obyvatele, takže to trochu narušilo vztahy v obci, ale snad se to brzo srovná,“ řekl jeden z obyvatel obce.

Ilustrační foto.
Kde je na Klatovsku nejméně a nejvíce očkovaných? Proklikejte si naši mapu

Podobná situace byla také v Dolanech, kde se rovněž opravoval most na hlavním tahu obcí. I ten už je hotov a je tak možné projet obcí bez omezení.

Kde se ale lidem asi nejvíce ulevilo, je v Janovicích nad Úhlavou, kde se dělal nový kruhový objezd a komunikace na Nýrsko. Kromě objížděk, které platily v době úplných uzavírek, tam řidiče vytáčely dlouhé čekací doby na semaforech. „Někdy to bylo fakt nekonečné. Měl jsem pocit, že někde projede aut deset a z druhé strany pět a stop. Bylo to někdy peklo, tam projet. Ale konečně už je hotovo a jezdíme po pěkné silnici, což je rozhodně dobře,“ zhodnotil řidič Leoš Rubeš, který tímto směrem jezdil dvakrát denně.

Začátek výstavby obchvatu Klatov.
Konečně. Začíná výstavba obchvatu Klatov, kladivem to odklepl i ministr Havlíček

Nové silnice se na Klatovsku řidiči dočkali také od Sušice do Rabí, od Divišova na Dlouhou Ves.

Obrnit se trpělivostí se budou muset ale v příštím roce, kdy je budou jen v Klatovech a blízkém okolí čekat tři velké stavby. Začne v plném rozsahu výstavba obchvatu Klatovech, přijde konečně na řadu také rekonstrukce Domažlické ulice a ve Štěpánovicích bude kompletně opraven průtah.