Vloni v červnu začala dlouho očekávaná rekonstrukce průtahu Kolincem. Řidiče příliš nepotěšily dlouhé měsíce trvající objížďky, ale nyní už si mohou oddechnout a konečně se projedou po nové komunikaci. Výrazná proměna je především v místě křižovatky, kterou nahradil kruhový objezd. Ten uprostřed zdobí jehlan se znakem městyse. K vyšší bezpečnosti přispějí nového chodníky a veřejné osvětlení.

Bouřlivé jednání zastupitelstva v Jáchymově.
Prasata, hovada! Znělo v Jáchymově. Výměně na radnici přihlížela policie

Od příštího týdne bude již zprovozněn celý průtah, i ve směru na Sušici. „Od středy 1. listopadu bude umožněn průjezd po silnici II/187 od Sušice přes průtah Kolincem a dále po přeložce ke křižovatce se silnicí I/22,“ uvedl starosta Kolince Pavel Princ.

Vrásky ale může řidičům způsobit navazující uzavírka, a to na Mlázovy. „Nově bude od 2. do 30. listopadu uzavřena silnice III/18716 v úseku Kolinec–Mlázovy z důvodu opravy objízdné trasy. Objížďka bude vedena po silnici I. třídy v úseku Mochtín – křižovatka Plánice, Kolinec a dále po silnici II/187 (přeložka) do Kolince,“ sdělil starosta. I když půjde o další uzavírku, tak řidiči jistě její opravu ocení, jelikož se z ní během objížďky stal doslova tankodrom.

Pavla Švestková.
Na hradě ve Švihově zazní unikátní koncert barokní hudby

Průtah bude již druhou velkou investicí v této lokalitě společně s výstavbou obchvatu Brodu, což zmínil i krajský náměstek pro dopravu Pavel Čížek. „Plzeňský kraj se dlouhodobě snaží zpřístupnit oblast Sušicka. Jsem rád, že probíhá již první etapa, což je obchvat Brodu, a navazujeme další etapou, a to průtahem Kolince. Až budou tyto stavby dokončeny, a stejně tak obchvat Klatov, který staví Ředitelství silnic a dálnic, tak se doprava do oblasti Sušicka výrazně zlepší,“ uvedl Čížek.