„Když všechno půjde jak má, nové Penny bychom v Horažďovicích měli otevřít už na Mikuláše,“ řekl Deníku Karel Reytt ze společnosti REWE, která nový market ve městě buduje.

V místech za kinem Otava, kde bude nákupní středisko Penny stát, už odstartovaly potřebné práce.

„Viděl jsem, že jsou již vykáceny stromy v přilehlé zahradě a dokončeny jsou i demoliční práce. Začalo se s hrabáním základů,“ informoval místostarosta města Horažďovice Ladislav Lenský.

„Opravdu jsme si oddechli. Penny bude letos v Horažďovicích stát,“ pokračuje starostka města Jindřiška Antropiusová.

Obyvatelé Horažďovic se druhého střediska ve městě přece jen dočkají už na zimu.

Nový market měl stát v Horažďovicích už několikrát, ale vždycky z výstavby z nějakého důvodu sešlo. Teď se více než rok vlekla i příprava výstavby nákupního střediska Penny market. Ten sice mnozí vítají, ale opozici a velké části občanů se nelíbí, že bude stát v samotném centru města, jen kousek od náměstí.

„Mnohokrát na radnici slibovali, že se začne stavět a že vše je na dobré cestě. Nakupovat v novém marketu jsme měli už o loňských Vánocích. Nic se nedělo. Teď konečně, když vidím, že se bagruje, jsem spokojený. Určitě se dočkám,“ řekl Deníku horažďovický občan Antonín Melka.

Těší se i další občané. „Konkurence je ve městě zapotřebí. Obchodníci se budou více snažit,“ shodně říkají oslovení občané.

„Stavbu bychom chtěli dokončit do listopadu. Největším problémem je fakt, že se musí zachovat a zrekonstruovat historický rodinný dům, který bude součástí areálu. Doufám, že se se vším popereme a vše se stihne v termínech,“ dodal zástupce investora Reytt.

„Předání hotové zkolaudované stavby by mělo proběhnout 10. listopadu,“ doplnil informace místostarosta Lenský.