Jednatřicetiletá Tereza Zajícová z Domažlic si v létě nechala předělat ve svém bytě umakartové jádro na zděné. Na doporučení kamaráda zadala práci klatovské firmě Šimona Pivka.

„Jeho nabídka byla pro mě cenově nejpřijatelnější. Netušila jsem, že naletím a zaplatím sto tisíc korun podvodníkovi, který se jen vydává za odborníka. Využil toho, že žiji sama a v tomto oboru jsem absolutní laik,” říká Zajícová s tím, že svůj příběh zveřejňuje proto, aby varovala budoucí zákazníky pana Pivka.

Pan Pivko a jeho lidé začali pracovat v bytě paní Zajícové asi v polovině června. „Od začátku jsem s nimi měla jen samé problémy. Například kuchyňskou linku jsem si musela odmontovat sama. Zpátky mi ji umístili mnohem výš než původně. Při své výšce sto sedmdesáti centimetrů dosáhnu sotva do prostřední poličky. Práce se zdržovala. Řemeslníci nechodili každý den, prý aby zdivo mělo čas vyschnout. Do koupelny mi dali sprchový kout, malé, asi čtyřiceticentimetrové umyvadlo se skříňkou, které jsem vůbec nechtěla. Dvířka do stoupačky jsou tak malá, že je nedostupný plynoměr. Katastrofa jsou i zásuvky. Aby fungovaly, musela jsem si zavolat elektrikáře, který jen kroutil hlavou. Když jsem pana Pivka na nedostatky upozornila, řekl mi, co bych chtěla za sto tisíc a že máme fond oprav a ti mi to spraví,” popisuje Zajícová jen zlomek závad.

A proč firmě za lajdáckou práci zaplatila? „Na rekonstrukci jsem si vzala úvěr. Podle smlouvy jsem měla za provedenou práci zaplatit ve třech splátkách. Poslední splátka byla odeslána tři dny předtím, než pan Pivko u mě skončil,” vysvětluje Zajícová s tím, že se jí nedostalo žádné faktury ani protokolu o převzetí díla, prostě ničeho.

Nešťastná žena se snažila lajdáckého řemeslníka kontaktovat, ale to se jí nepodařilo. Původní sídlo firmy už neexistuje, na telefon, SMS a e- mail nereaguje. Dopisy se vracejí neotevřené zpátky. Stěžovala si tedy na Živnostenském úřadě v Klatovech.

„Bylo mi sděleno, že pan Pivko se zdržuje v zahraničí, kde i pracuje. Právník, ČOI i živnostenský úřad mi radí, abych na pana Pivka podala žalobu. Nikdy jsem v takové situaci nebyla a na soudy nemám peníze ,” říká Zajícová.

Ani nám se za celý týden nepodařilo pana Pivka kontaktovat. Jeho firma už neexistuje a trvalé bydliště má na Městském úřadě v Klatovech.