„Příprava byla hodně náročná, protože jde o desátý ročník, takže se program výrazně rozrostl. Sraz začínal již v pátek, kdy hrály kapely, byl ohňostroj a bohatý program pokračuje po celou sobotu. Hned od rána je zde spoustu lidí, kolik vozidel zatím přesně říci nemohu, ale měli jsme připraveno 1100 hrníčků a už mi volali, že docházejí. Takže překonáme opět náš rekord, což mě hřeje u srdíčka,“ řekl za pořadatele Petr Jirsa, kterého potěšilo, že na srazu nebyl sám.

Obléhání hradu Švihov.
Hrad Švihov obklopili vojáci, kteří se utkají ve velké bitvě

„Když jsem viděl, jaké bylo ve středu a ve čtvrtek počasí a následnou předpověď na víkend, tak jsem se modlil, aby přijel alespoň někdo. Když vidím, kolik lidí zde je, tak mám radost, jací jsou srdcaři a přijeli. A jsou zde lidé z celé Evropy, například ze Slovinska, z Moldávie, ze Slovenska, Polska a tak dál,“ uvedl Jirsa.

Šlo o sraz socialistických vozidel, k vidění tak byla vozidla, která byla vyrobena v zemích východního bloku. Návštěvníci tak obdivovali škodovky, tatrovky, trabanty, wartburgy, žigulíky, moskviče, volhy či motocykly Jawa, Simson, MZ, ČZ a další.