Na rekonstrukci průtahu čekal Kolinec roky a dočkal se. V červnu minulého roku začaly práce, které by měly trvat do konce letošního roku. „Předmětem celé stavby je kompletní rekonstrukce komunikace uvnitř obce, včetně chodníků, mostu u požární zbrojnice a inženýrských sítí. Asi největší změnou pro místní obyvatele bude zajisté vybudování kruhového objezdu na křížení komunikací třetí třídy od Velhartic a Mlázov,“ uvedl Petr Myslivec za zhotovitelskou firmu Swietelsky, která bude na průtahu pracovat společně se Silnicemi Klatovy, a. s.

Ze stavby má radost starosta Kolince Pavel Princ, který přípravami strávil několik let. „Akce změní tvář naší obce a doufáme, že k lepšímu. Budou vybudovány chodníky z jedné strany Kolince na druhou, dojde ke zvýšení bezpečnosti chodců. Bude položena nová kanalizace, vodovodní síť, veřejné osvětlení,“ řekl starosta.

Spolkový dům s infocentrem na Modravě a okolí.
Modrava investovala do firmy, která zkrachovala. Bojuje o více než 200 milionů

Samozřejmě taková stavba přináší i stinné stránky, což jsou objížďky, které nemají řidiči příliš v oblibě. A příliš nadšení z nich nejsou ani obyvatelé obcí, přes které vedou, jelikož se tam rapidně zvýší počet aut, která jimi projíždí. Své o tom vědí například Mlázovští, kde se vysoká frekvence provozu podepisuje na stavu vozovky. Tu se snažili o víkendu "zazáplatovat" pracovníci silnic.