„Necítím se unavený, ani mě nezmohla ostrá kritika, jak by se někdo mohl domnívat, ale pro práci potřebuji přímou podporu ministra. A tu jsem v poslední době necítil,“ řekl Deníku František Krejčí a dodal, že se rozhodl rezignovat i z důvodu, aby jeho osoba nebránila postupu dalších jednání mezi ministerstvem a regionem o nové koncepci NP Šumava, o které je přesvědčen, že jde správným směrem, a dohodě o budoucím uspořádání NP Šumava.

Ministr poděkoval Krejčímu za jeho dosavadní práci v čele NP a vyjádřil přesvědčení, že jeho odborné znalosti a zkušenosti bude možné v budoucnu využít při jiné činnosti i v rámci resortu životního prostředí. „Životnímu prostředí bych se rád věnoval i nadále, co ale přesně budu dělat, zatím neprozradím. Mám na rozmyšlenou dostatek času, teprve mi začala běžet výpověď,“ doplnil Krejčí.

Krejčího odchod z NPŠ se stal pro ekology příležitostí pro kritiku ministra Drobila. „Je evidentní, že ředitele Krejčího dotlačil svými kroky k rezignaci ministr Drobil. Myslím, že tady vůbec nejde o to, zda kácet zbytky šumavských pralesů. František Krejčí naštval velké těžařské společnosti zavedením takzvaných minitendrů na práce v parku. Správa sice dostala cenu za jejich transparentnost a rovné podmínky pro všechny, stát ušetřil asi třicet procent peněz za zakázky a dodavatelé, kteří dělali chyby, dostali pokuty či výpověď. Ale právě to vlivným firmám vadí,“ uvedl například Jaromír Bláha z Hnutí DUHA.

Ministerstvo životního prostředí prozatímně pověřilo vedením parku Zdeňku Šartnerovou, vedoucí ekonomické sekce a náměstkyni ředitele. „Výběrové řízení na místo ředitele Správy NP a CHKO Šumava bude v nejbližší době vyhlášeno tak, aby se nový ředitel mohl ujmout funkce nejpozději k 1. lednu 2011,“ uvedla mluvčí parku Jana Zvettlerová.

František Krejčí byl jmenován ředitelem NP a CHKO Šumava 30. března 2007 tehdejším ministrem životního prostředí Martinem Bursíkem.