Na čtvrtečním losovacím aktivu jí předal předseda OFS Klatovy Jan Červený při příležitosti jejího odchodu z Deníku „Cenu za rozvoj fotbalu v Pošumaví". Předáním kytice růží se s ní rozloučil i sekretář OFS Miroslav Sedlmaier.

„Výkonný výbor se po návrhu sekretáře rozhodl, že paní Kilbergerové, která končí jako sportovní redaktorka v Klatovském deníku, předáme na památku cenu, a slavnostně se s ní tak rozloučíme. Ne na rozloučenou se životem nebo s fotbalem, ale na rozloučenou se spoluprací s naším svazem," vysvětlil důvody Červený.

„Chtěli jsme touto cenou poděkovat za dlouhodobou propagaci fotbalu v Pošumaví a za velmi dobrou spolupráci při zveřejňování tabulek a výsledků mládeže i dospělých i dalších fotbalových aktualit. Rozhodli jsme udělit tuto cenu za dlouhodobou dobrou spolupráci s Klatovským deníkem a také konkrétně s touto redaktorkou, se kterou se dobře spolupracovalo," doplnil Sedlmaier.

„Na losovací aktiv jsem jela klasicky na reportáž. Ale protože za pár dnů končím s novinařinou, přemýšlela jsem, že si na konci vezmu mikrofon a všem poděkuji za spolupráci. A namísto toho přišlo tohle. Velice mě to dojalo a upřímně přiznám, že i zaskočilo. Nechci opakovat slova Karla Gotta ze Zlatého slavíka, ale tohle jsem opravdu nečekala. Pánové mě dokonale překvapili. Děkuji a moc si toho vážím," uvedla redaktorka, která je prvním novinářem, jehož OFS Klatovy takto ocenil.

„ Všem týmům z Pošumaví přeji, i když vím, že to není možné, aby jen vyhrávaly. Všem fotbalistům, od těch nejmenších až po ty nejzkušenější, a všem, kteří do fotbalu dělají, přeji hlavně zdraví a ať jim tento sport přináší tolik radosti jako mně," dodala Kilbergerová.