Kvůli koronavirovým zákazům ale nemohla být pozvána na akci veřejnost a opatření zasáhnou i do dalšího vánočního dění. I když vláda nakonec povolila půlnoční mše, vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci a tomu, že by v kostelích mohla být obsazena jen pětina míst, biskup Holub rozhodl, že od 24. prosince od 19 hodin do 25. prosince do 7 hodin se nebudou v plzeňské diecézi konat žádné bohoslužby. Lidé tak letos v Plzeňském i Karlovarském kraji o oblíbené půlnoční přijdou.

„Vyzval jsem ale všechny kněze, aby v době vánočních svátků umožnili lidem individuální návštěvu a modlitbu v otevřeném kostele, aby vytvořili prostor k prohlídce jesliček nebo k poslechu varhanní hudby. Když to bude možné, byl bych rád, kdyby byly kostely otevřeny na Štědrý den mezi 21. a 23. hodinou nebo mezi 22. a 24. hodinou,“ řekl Deníku biskup Holub. Doplnil, že podle aktuálních možností v jednotlivých farnostech bude letos navýšen počet konaných vánočních bohoslužeb. Zájemci o účast na těchto bohoslužbách si budou moci zarezervovat své místo podobně, jako to dělají nyní, tedy na webu nebo na telefonu konkrétní farnosti.

Co se týče Betlémského světla, bude bohoslužbu s jeho přivítáním biskup Holub sloužit v neděli 20. prosince v 10.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni. Také k účasti na této bohoslužbě je třeba si rezervovat místo. Další šíření Betlémského světla bude na jednotlivých farnostech. Skauti vzhledem k aktuální situace Betlémské světlo tak, jako to dělali každý rok, rozdávat nebudou.