Město se aktivitám firmy snaží zabránit a okresní soud v Klatovech nyní vyhověl jeho žalobě. Společnost s kontroverzní pověstí, která je dokonce spojována s halal porážkami, si tak nemůže vybudovat vjezd, který nutně potřebuje pro jatka i výrobu. Vyhráno radnice ale nemá.

Povolení ke zřízení vjezdu sice firmě vydal v polovině roku 2015 příslušný silniční správní úřad, po zjištění dalších okolností se tomu radnice ale snaží zabránit. „Ve chvíli, kdy jsme dostali doplňující informace o možném záměru firmy, učinili jsme patřičné a možné kroky,“ vysvětlil Deníku změnu stanoviska města starosta Klatov Rudolf Salvetr. Proti zřízení jatek jsou kromě zastupitelů i mnozí Klatované, neboť v minulosti společnost Enes Fleisch hledala do Klatov pracovníky, kteří mají mimo jiné praxi v přípravě masa dle islámských zvyklostí. Teď ale firma odmítá, že by ve městě chtěla provozovat i halal porážky. „Plánujeme jatka s českými a evropskými normami, dále zpracování a výrobu uzenin,“ uvedl zmocněnec firmy Yavuz Cekic s tím, že jednání města Klatovy proti firmě považuje za silně obstrukční a škodící.

Klatovský soud dal ale ve čtvrtek za pravdu radnici. „Žalovaná společnost Enes Fleisch je povinna uvést pozemek do předešlého stavu a následně se zdržet jakýchkoli stavebních zásahů,“ uvedla samosoudkyně Eva Jandová, podle níž smlouva mezi městem a Enes Fleisch, která firmě umožňovala zřídit potřebný vjezd, není platná. Právní zástupce firmy Enes Fleisch David Navrátil se Deníku odmítl vyjádřit k tomu, zda se společnost odvolá ke krajskému soudu. Dá se to ale reálně předpokládat.