O víkendu se začne jezdit na Weissově louce a na Samotách, kde se rozjede malá poma. Špičák chystá rozjezd lanovky na čtvrtek 7. prosince. Potěšující budou ceny. „Rozhodli jsme se nezdražovat, byť jsme dokončili největší investici za posledních 20 let a ceny energií i dalších vstupních nákladů jsou stále vysoké. Většina lidí ale musí šetřit na všem včetně volnočasových aktivit, což jsme také zohledňovali,“ uvedl ředitel Ski & bike Špičák Vladimír Kasík.

Celodenní skipas pro dospělého tak vyjde na 890 Kč, dětský 640 Kč a rodinný (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) 2155 Kč. Nemění se ani ceny sezónních jízdenek. Při zakoupení jízdenek na e-shopu s desetidenním předstihem získají kupující slevu 5%, stejně tak na celoroční permanentku.

Na šumavském Špičáku připadl další sníh.
V Plzeňském kraji může napadnout až pětadvacet centimetrů sněhu

Premiérově se mohou lidé těšit na kompletní služby v nové multifunkční budově a především na novou restauraci U Lanovky s kapacitou 250 míst, která je provozována v alpském stylu. „Finálně nás tato investice přišla na cca 90 milionů korun. Dalších pět milionů směřovalo do modernizace infrastruktury a servisu techniky jako roleb a lanovky,“ sdělil Kasík.

V nové budově nechybí půjčovna lyží a veškerého lyžařského vybavení včetně běžek, sáněk nebo sněžnic. „Máme zde také úschovnu s opravdu velkou kapacitou. Myslíme si, že lidé ocení možnost, odložit si zde například před obědem lyže nebo si tu během občerstvení vysuší či zahřejí lyžařské boty,“ popsal vedoucí střediska služeb Jan Kasík.

Nedílnou součástí zimní sezony je také lyžařská škola, která zahájí již 49. ročník. „Máme kapacity zaplněné ze třech čtvrtin, věříme, že opět bude zcela zaplněna. Uvítali bychom více lyžařských instruktorů, kteří ubývají,“ poznamenal Jan Kasík.

Krajina v bílém.
Krajina v bílém. Je zima, jak se sluší a patří

I v letošním roce bude pokračovat spolupráce se ski areálem Nad nádražím a Ski & bike Špičák, čili budou platit jízdenky v obou areálech.

V provozu pro lyžaře bude také ski bus.

Už v příštím roce začnou na Špičáku přípravy na zimní Olympiádu dětí a mládeže 2027, kde se Ski & bike Špičák stane hlavním centrem dění. „Budeme vylepšovat prostředí celého areálu. Počítáme s posílením technického zasněžení. Půjde o investice v desítkách milionů korun včetně příspěvku Plzeňského kraje,“ dodal Vladimír Kasík.