Podle starosty města Rudolfa Salvetra se minulý týden seznámili zástupci firem na radnici se všemi podmínkami prodeje a během tohoto týdne by měli říct své konečné stanovisko. „Ozvaly se i firmy mimoregionální. My ale upřednostňujeme místní, proto jsme zatím s ostatními nejednali a na tento fakt je také předem upozornili,“ upřesnil starosta Klatov.

Zázemí v nově vznikající průmyslové zóně by měly najít spediční firmy, velkoobchody a také firmy zabývající se kovovýrobou. Předchozí informace o tom, že by v Klatovech našla novou adresu firma zabývající se výrobou komponentů pro automobilový průmysl, první muž klatovské radnice popřel. Průmyslová zóna vzniká v místech, kde před lety stála vojenská střelnice.

Areál po několik let trvajícím úsilí klatovská radnice od armády odkoupila za více než 16 milionů korun. Nyní zde zájemcům nabízí zasíťované pozemky za cenu 320 Kč/m2. Kromě zaplnění plochy si Klatovští slibují také nárůst pracovních míst. O tom, že je o bývalý majetek armády zájem a navíc je účelně využíván, svědčí příklad z Janovic nad Úhlavou.

Na podzim 2004 město bezplatně převzalo bývalá kasárna a v současné době zde evidují 35 subjektů. „Kromě toho, že zde vznikly pracovní příležitosti, je zde prostor k bydlení, konkrétně máme obsazeno 40 bytů,“ uvedl starosta Janovic Michal Linhart. „Další zájemci o podnikání jsou, v brzké době sem přibydou dvě nové haly,“ řekl Linhart.