Proti výstavbě nového skateparku v Klatovech se občané bouří. Hlavně ti, kteří bydlí v blízkosti dráhy BMX v Suvorovově ulici, kde by měl být vybudován. Původní skatepark u tenisových kurtů v ulici U Čedíku byl uzavřen kvůli velkému hluku, ze stejného důvodu mají obavy někteří lidé i nyní. Zatím se ale žádné změny nechystají.

Názory občanů

„Myslím si, že by měl být prostor pro „skejtaře“ někde na místě vzdálenějším od domů. Když si představím, že tam například v létě budou jezdit do noci a my budeme muset poslouchat ten rachot, tak se asi moc nevyspíme. Nejsem úplně proti, vím, že nějaký prostor potřebují, aby „neblbli” po městě a podobně, ale asi mělo město zvážit i jinou variantu,“ řekla Deníku Jana Procházková, která bydlí v blízkosti místa, kde se bude skatepark stavět.
Ovšem najdou se i občané, kterým je to jedno. „Řekl bych, že město musí vědět, jaký hluk skateboardy dělají, a že skatepark nějak proti hluku zabezpečí, aby neobtěžoval kolem žijící občany. Takže rozhodně nehodlám proti výstavbě protestovat,“ sdělil Petr Krotký ze Suvorovovy ulice v Klatovech.

K protestům proti výstavbě vybízejí také výzvy, které jsou vylepeny na dveřích domů v Suvorovově ulici sousedící s parcelou určenou pro skatepark. Součástí je výzva k zatlačení na město, aby zvážilo ještě jednou výstavbu, popřípadě aby byla zpracována podrobná hluková studie. Zatím se ale na městský úřad obrátil pouze jeden občan, který vyjádřil nespokojenost, jak Deníku prozradil Jiří Kučera z odboru pro místní rozvoj Městského úřadu Klatovy, který má výstavbu na starost. Proto zatím není důvod, aby se plány výstavby nějak měnily.

Konečně bude místo, kde jezdit

Naopak radost mají ti, kteří na skateboardech jezdí a nyní musejí vyhledávat místa po Klatovech nebo navštěvují jiná města. „Jsme moc rádi, že město vybuduje nový skatepark. Teď většinou chodíme k Beránku na ten plácek u pomníku nebo občas, když je čas, jedeme si zajezdit do Sušice, kde k tomu je prostor. Zájem o tento sport je pořád velký, nás se dohromady schází okolo deseti a určitě tuto zálibu podpoří i nový prostor,” uvedl Lukáš Böhm z Klatov, který na skateboardu jezdí dva roky.

Stavba začne během tohoto měsíce a dokončena by měla být v dubnu 2012. Celkové náklady, které budou hrazeny z rozpočtu města, činí 5,6 milionu korun.