Podle vyjádření hygieniků je patrná změna trendu, a to výrazné zlepšení vývoje epidemie. „Nicméně je na místě být stále ostražití,“ zdůraznil Petr Pazdiora z KHS. V kraji je v současné době 3 831 pozitivně testovaných osob, nejvíce ve městě Plzeň a na Klatovsku. Při přepočtu na 100 obyvatel je ale nejvíce postiženým okresem Plzeň-jih. V současné době je zaznamenán i pokles výtěžnosti odběrů. Z 30 procent pozitivních vzorků klesl na 25,2 procent. Pozitivní je tedy tedy každý čtvrtý odběr.

Dle koordinátora Jana Beneše jsou kapacity nemocnic v kraji pro současnou situaci dostačující. V pondělí ráno bylo vykázáno celkem 450 hospitalizovaných osob v kraji, z čehož 56 v intenzivní péči. „Počty hospitalizaci stagnují nebo klesají, stále však je zaznamenán mírný nárůst případů, které vyžadují intenzivní péči," vysvětlil Beneš.

Kapacity odběrových míst jsou také dostačující, i přesto se od středy otevře odběrové místo v Domažlické nemocnici, aby bylo blíže na dojezd pacientům. Otevřeno bude pouze ve středu od 9 do 11 hodin a v sobotu v tomtéž čase. V pondělí zahájilo provoz také odběrové místo v plzeňské Majerově ulici. Otevírací doba je každý všední den od 8 do 12 hodin, vždy však pouze po předchozím objednání v online rezervačním systému na webu www.synlab.cz/covid-19. Připravuje se také odběrové místo pro okres Tachov. „Jakmile poskytovatel získá potřebná povolení, začne provádět odběry," uvedla krajská mluvčí Alena Marešová.