„Jako předškolní pedagog jsem velmi brzy po nástupu do praxe zjistila, kolik problémů kolem jídla se u dětí vyskytuje. Některé nebaští skoro vůbec, jiné jen něco, další holdují nezdravé stravě a překvapivě často se to u nich s chutí mění. To, co jedly před týdnem, najednou zarytě odmítají. Často je to pro rodiny opravdu palčivý problém, kterému se všichni musí přizpůsobovat a je zdrojem sporů a hádek. Pro děti to ale není o nic jednodušší,“ uvedla spisovatelka, která po letech řešení potravinových patálií, kurzech na toto téma a objevení toho, co za tím je a jak dětem a rodičům pomoci, začala o tématu sama přednášet.

Zdroj: Youtube

Přednášky jsou ale pro dospělé, nyní se rozhodla vytvořit knihu, která je přímo pro děti. „Spojila jsem svoji lásku ke psaní a pohádkám se svými pedagogickými zkušenostmi a vytvořila knížku, která mluví přímo k našim malým jedlíkům i nejedlíkům a dá jim možnost, aby zkušenosti a názory načerpali sami tím nejpřirozenějším způsobem. Hrou a zábavou,“ sdělila.

Motorsport se rozhodl obdarovat dětské oddělení v Klatovské nemocnici.
Motorsport Hoštičky naděloval v Klatovské nemocnici, radovat se budou děti

V knížce nazvané Jez jako kanec se děti podívají za divočákem Bóďou a společně s ním objeví úskalí průmyslové stravy, zjistí, jak funguje jejich tělo a jak jídlo ovlivňuje zdraví, ale i sociální oblasti a psychiku. Navíc se dozvědí mnoho zajímavostí o jídle - co to jsou vitaminy a minerály, na co jsou potřeba a kde se nachází. „Seznámí se s myšlenkami sezónní a lokální stravy a pochopí, jak souvisí jídlo se stavem naší krajiny a tématem ekologie. Kromě vtipné pohádky a ilustrací jsou v knize také zajímavě graficky zpracované informační pasáže a autorské hudební skladby ve formě zpěvníků i studiových nahrávek dostupných přes QR kódy. Díky tomu již nebudou děti k jídlu přistupovat jako k něčemu, co po nich chceme my. Pochopí, co mohou dělat pro sebe a jak moc tím, co jíme, můžeme ovlivňovat nejen svůj život, ale i svět kolem nás,“ dodala autorka.