Dívka naštěstí zůstala při vědomí, sama si na mobilu vyhledala přes internet číslo HS 1210 a zavolala o pomoc. „Uvedla, že se jí špatně dýchá a zřejmě si vyhodila rameno v kloubu. Když jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že pravděpodobně jde o vážnější poranění. Po základním ošetření jsme ji umístili do fixační vakuové matrace a svezli naší technikou na služebnu horské služby ve skiareálu,“ popsal záchranu mladé lyžařky zasahující člen Horské služby Šumava Petr Pospíšil ml.

Na služebně dívku ihned prohlédl přítomný lékař šumavské horské služby a došel k závěru, že pravděpodobně jde o poranění lopatkové kosti s podezřením na zlomeninu paže. „Podal dívce léky tišící bolest a připravil ji k transportu sanitním vozem zdravotnických záchranářů. Pak se ale ozvala lékařka letecké záchranné služby s tím, že dispečink linky 155 posílá vrtulník. Sanitka zraněnou převezla k domu horské služby na Špičáku,“ uvedl Pospíšil.

„Důrazně upozorňuji všechny lyžaře i snowboardisty, že musí bezpodmínečně dodržovat zásady bezpečného pohybu na sjezdových tratích. Dnes jsou tzv. pololetní prázdniny a hned poté začíná první týden jarních prázdnin. Můžeme předpokládat, že sjezdové tratě budou přeplněné, a především se na nich budou pohybovat nezkušené děti,“ varoval náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Dodal, že největším rizikem pak budou střety dospělých s dětskými lyžaři a následná závažná zranění.