Největší přívaly sněhu i lyžařů zaznamenaly areály ve vyšších polohách, kde nebylo mnohdy ani kde zaparkovat. „V porovnání s loňským rokem, který byl opravdu na sněhové podmínky v průběhu celé zimy vynikající, jsme letos začínali o týden déle a prakticky jen na technickém sněhu. To se odrazilo na prosincové návštěvnosti, která byla meziročně cca o 30 procent nižší.

V lednu a únoru jsme ale propad výrazně dohnali. Což se podařilo i přesto, že kvůli kvantům sněhu, kdy za čtyři lednové dny napadlo přes 1,40 metru sněhu, zhruba týden nejezdila lanovka, protože sněhem obalené stromy ohrožovaly bezpečnost. Březen i přes výkyvy počasí dopadl co do počtu návštěvníků prakticky stejně jako loňský,“ zhodnotil ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Ilustrační foto
Tip Deníku: Jarní aranžování

Uplynulá zimní sezona tam trvala celkem 106 dnů a dosáhli hranice 105 tisíc lyžařů.

Příznivou sezonu zažily i další areály na Železnorudsku.

Stěžovat si nemohli ani v Kašperských Horách. „Sezona byla dobrá na návštěvnost i na množství sněhu. Jezdilo se u nás o necelý týden méně, ale na počtu návštěvníků se to příliš neodrazilo, takže jsme byli spokojeni,“ uvedl provozovatel areálu Lukáš Pokorný.

JEZDILO SE I NÍŽE

Díky tomu, že sníh napadl i v nižších polohách mohl otevřít i areál v Kocourově u Klatov, v Hartmanicích, v Nezdicích na Šumavě či v Nýrsku. „Bohužel pro nás začala sezona poměrně pozdě, až ke konci ledna, kdy jsme mohli zprovoznit celý areál. Pak to bylo u dobré. Bylo to ale lepší než vloni, kdy jsme nejezdili vůbec. Letos jsme měli otevřeno zhruba měsíc,“ řekl provozovatel areálu Milan Koryťák.

Odemykání Otavy v Sušici 2019.
PODÍVEJTE SE: Vodáci odemkli Otavu v Sušici