Největší patrnou novinkou jsou nové kotce, kterých se útulek dočkal po dvaceti letech, kdy už kotce přestávaly být vhodné. Kromě toho útulek získal jako sponzorský dar dva dřevěné kotce, které budou sloužit jako karanténní.

Lidé měli o návštěvu útulku zájem hned zpočátku, kdy den otevřených dveří začal. Někteří donesli i různé pamlsky pro tamní svěřence. „Já paní Šeflovou obdivuji, je vážně jako psí máma, sleduji její obětavost a vše, co pro zdejší pejsky dělá. Proto když máme možnost, přišli jsme se sem podívat. Věřím tomu, že mnozí pejsci, i když jsou v útulku, se mají lépe než u svých páníčků,“ řekla jedna z návštěvnic Pavlína Lhotská.

Svatováclavská jízda v Klatovech.
Svatému Václavovi tleskalo plné náměstí v Klatovech, ovace sklidila i bojovnice

Ti, kteří chtějí útulek podporovat, mohou zasílat libovolné finanční částky na transparentní účet. „Tyto peníze jsou používány na mimořádnou veterinární péči o naše svěřence. Nejvíce bylo zatím vyčerpáno na Dědouška, který podstoupil náročnou operaci ucha,“ uvedl Libor Hošek, ředitel Technických služeb města Klatov, které útulek spravují, s tím, že zároveň byla spuštěna i virtuální adopce.

Pokud chcete i vy přispět na útulek, zde je číslo transparentního účtu: 123-8953710227/0100