VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prioritou obce je oprava školy

Mochtín - Se starostou Mochtína si o plánech obce pro letošní rok povídal Klatovský deník

13.1.2009
SDÍLEJ:

Starosta Mochtína Jaroslav Kanta ukazuje, kde jsou v Mochtíně volné parcely na prodej. Foto: DENÍK/Ludvík Pouza

Zastupitelstvo obce Mochtín schválilo na svém posledním prosincovém zasedání rozpočtové provizorium ve výši 17,5 milionu korun, což předpokládá další rozvoj obce, stejně jako v loňském roce, kdy se podařilo dokončit obytné zóny v Mochtíně a Srbicích. „Na práce z loňského roku budeme navazovat dalšími investičními akcemi, na které budeme žádat finanční prostředky z různých opěračních programů,“ říká starosta obce Mochtín Jaroslav Kanta.

V souvislosti s tím hodlá obec v roce 2009 pokračovat s prodejem zasíťovaných pozemkových parcel v obytné zóně Mochtín i Srbice. „V Mochtíně máme volných 6 parcel, v Srbicích se nám podařilo obsadit pouze dvě parcely. V případě, že se nám podaří prodat připravené parcely, dojde k návratnosti finančních prostředků vynaložených do jejich inženýrských sítí,“ pokračuje první muž Mochtína a dodává, že v následujícím období by obec chtěla připravit studii dalšího rozvoje všech spádových obcí pro bydlení.

V letošním roce chce Mochtín také pokračovat v opravách základní školy. „Loni se nám podařilo zrekonstruovat školní družinu, a tak se letos chceme pustit do oprav dvou dalších tříd. Zde musíme vyměnit okna, elektroinstalace a osvětlení tříd,“ pokračuje ve výčtu nutných prací starosta.
Dalším záměrem Mochtínských je podání žádostí na zateplení mateřské školy, nová okna, fasády a změny vytápění. Na tyto dvě akce má obec vyčleněno v rozpočtu řádově 3,5 milionu korun.

Obec se snaží zlepšovat také prostředí, kterého využívají místní spolky a občané. „Potřebujeme nezbytně zrekonstruovat a dostavět kabiny v areálu Tělovýchovné jednoty Sokol Mochtín, které jsou již nevyhovující. Jsou zhruba třicet let staré a nevyhovují už ani po stránce hygienické. Na tuto akci žádáme o dotaci ve výši 2 miliony korun, i když rozpočet na stavbu je zhruba 3 miliony. Zbytek budeme muset doplatit z rozpočtu obce,“ míní Kanta.
Jako v každém roce i letos čekají Mochtín podle slov starosty nezbytné opravy a údržby místních komunikací ve výši zhruba 600 tisíc korun.

„Tyto práce musíme dělat každoročně. Naše obec má totiž ve své správě 20 km místních komunikací,“ doplnil informace starosta obce Mochtín Jaroslav Kanta .

Autor: Ludvík Pouza

13.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prezidentský kandidát Michal Horáček odevzdal svůj hlas v pátek odpoledne v Roudnici nad Labem, kde bydlí
34

Jedno prvenství na Klatovsku měl i Michal Horáček

Prvňáci z Masarykovy základní školy v Janovicích nad Úhlavou.
2

Naši prvňáci z Masarykovy základní školy v Janovicích nad Úhlavou

Naši prvňáci z Masarykovy ZŠ v Janovicích nad Úhlavou

Klatovsko - Ve středu 17. ledna najdete v Klatovském deníku prvňáky z Masarykovy ZŠ v Janovicích nad Úhlavou. Nezapomeňte si koupit noviny.

Jan Šrail se v Rakousku vešel do první třicítky

Seefeld – Po více než měsíční přestávce pokračoval v sobotu v rakouském Seefeldu seriál dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics.

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

V Horažďovicích postaví další „kruháč“

Horažďovice – Přestavbu křižovatky ulic Komenského a Třebomyslické na okružní plánují v Horažďovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>