„Je to pořád stejné. Když potřebuji něco vyřídit na úřadě nebo v bance na náměstí, jezdím dokola, jestli se někde neuvolní parkovací místo. A pak stejně auto postavím v některé z přilehlých ulic.“ Tak popisuje potíže s parkováním v centru Klatov jeden ze zdejších obyvatel Josef Tikal.

Problémy nezmizely ani poté, co město od září loňského roku zavedlo na náměstí Míru a v přilehlých ulicích nový systém parkování. Ten spočívá v navýšení počtu zpoplatněných parkovacích míst. Řidiči se začali chovat naprosto obráceně: vyhledávají místa, kde se může stát zdarma.

„Například na parkovišti u kulturního domu je nově parkovací automat. Ale aut tu vidíte jen minimum. Spíše řidiči zaparkují před několik metrů vzdáleným Lidlem. Stejně tak jsem zaznamenal stížnosti obyvatel ze sídliště Za Beránkem, že tam stojí po celý den auta lidí, kteří pracují v centru a nechtějí platit za parkování,“ upozornil vedení města na nový nešvar zastupitel Dušan Kučera.

To, zda se nový parkovací systém městu vyplatí, ukáží výsledky pracovní komise, která zasedne začátkem března. „Tam budou známy první čísla o tom, kolik město získá do kasy peněz z parkovacích automatů,“ potvrdil Deníku vedoucí hospodářského odboru městského úřadu v Klatovech František Kocfelda.

Až dosud putovalo do městské kasy ročně přes dva miliony korun. „Za rok 2007 činil výnos za parkovací automaty 2 miliony 28 tisíc korun. K tomu město získávalo dalších více než půl milionu korun z pronájmu parkovišť Na Rybníčkách a v Podbranské ulici, které obhospodařovaly soukromé osoby,“ upřesnil klatovský místostarosta Jan Vrána.

Vyhovuje vám parkovací systém v ulicích Klatov? Napište do diskuze.