Špatnou přípravu některých investičních akcí kritizovala na posledním jednání sušická zastupitelka a senátorka Jiřina Rippelová. Podle jejích slov šlo o chybnou práci úředníků při přípravách rozpočtů na rekonstrukci toalet ve školní jídelně v Nuželické ulici a na výměnu střešní krytiny na budově základní školy v Lerchově ulici.


Sušičtí zastupitelé měli odsouhlasit v bodě týkajícím se úprav rozpočtu pro letošní rok navýšení o 350 tisíc korun na dostavbu toalet ve školní jídelně a o 200 tisíc na dokončení výměny střešní krytiny školy. Chybějící prostředky měly být použity ze zbytků financí při jiných akcích a z rozpočtu na chystanou rekonstrukci Křičkovy ulice.


„Pokud by byl projekt důkladně připraven, pak by nemohla výsledná cena být o 100 procent vyšší,“ pozastavila se nad financováním akcí Rippelová.
Podle vedoucího odboru majetku a rozvoje města Městského úřadu Sušice Vladimíra Marka byl problém v případě školní jídelny v Nuželické ulici způsoben tím, že se při prvním výběrovém řízení přihlásila pouze jedna firma a její nabídku radnice odřekla. „Proto jsme další kolo přesunuli do listopadu. Nejnižší nabídka přihlášených firem ale představovala částku 579 tisíc korun, což je o 350 tisíc méně, než byl původní odhad,“ upřesnil Marek. „Na druhou stranu se ale na toaletách udělala spousta práce navíc, například namísto jedné jsou zde tři, z toho jedna pro vozíčkáře,“ dodal vedoucí odboru. Rekonstrukce toalet skončí ještě letos.


V případě střešní krytiny na budově školy se chyba stala při zpracování podkladů, při kterých nebyla připočtena část střechy. „Samozřejmě by to šlo udělat tak, že by se udělala část, na kterou jsou peníze, a zbytek by se dělal v další fázi. Je to ale zbytečné,“ upřesnil Marek.
„Rekonstrukce Křičkovy ulice není z finanční stránky ohrožena, neboť se s realizací začne až příští rok,“ řekl starosta Sušice Petr Mottl.