Mnozí lidé se vydávají na procházku ze Železné Rudy od kaple sv. Antonína a sv. Barbory, projdou okolo zastavení s modelem tavící pece, cestou se kochají mnohými přírodními úkazy. Při cestě je možné také spatřit velký kříž označující pohřebiště barabů. Při cestě za železničním viaduktem vpravo za bytovkami se nacházejí zbytky Jiříkova dvora, původním jménem Girglhof. Dříve to býval prosperující statek s penzionem a kapličkou, odkud byl krásný výhled údolím na Železnou Rudu, který klikatě protínala železniční trať Špičák – Železná Ruda. Girglhof byl u turistů velmi vyhledávaný nejen pro svoji výhodnou polohu, odkud hosté vyráželi na výlety k Čertovu a Černému jezeru, ale též pro domácí kuchyni a plzeňské pivo.

Osvěžovna u pramene Řezné pod Pancířem.
Osvěžovna pod Pancířem rozjela druhou sezonu, už je opět naplněno

Nyní se v místě nachází kaple, kterou se snaží majitel opravit a vrátit jí původní kouzlo. „Jde o kapli, kterou nyní vlastní soukromý majitel pozemků na Špičáku Jan Dvořák, který je největším statkářem tady. Již několik let se snaží dle svých finančních možností kapli opravovat. Z počátku dělal především věci, které nejsou příliš vidět, jako odvodnění a podobně, také střechu. Město se mu snaží také trochu přispívat. Majitel se snaží shánět dotace, aby ji obnovil, někdy se mu podaří získat i příspěvek od lidí. Kaple je kus historie a on ji chce vrátit. Vedle stál, jak se dříve říkalo, tzv. parlament, který ale byl v havarijním stavu,“ uvedl starosta Železné Rudy Filip Smola.

Nyní má kaple novou střechu a fasádu opravenou ze dvou stran, je tak možné porovnat, v jaké stavu byla dříve a jak se ji majitel snaží opravit do krásy.