„Oslavy jsou naplánované na týden od 15. do 23. února. Milovníci kultury se mohou těšit na bohatý program, ve kterém si určitě najdou to své. Vše odstartuje 15. února v 19.30 hodin koncert zpěvačky Marty Kubišové, která zde vystoupí se svým recitálem „S nebývalou ochotou" za doprovodu hudební skupiny Petra Maláska. Na 17. února je přichystán v kulturním domě den otevřených dveří. To k nám zveme všechny zájemce, kteří si chtějí toto zařízení prohlédnout, a hlavně seznámit se s programem a činností zájmových skupin působících při kulturním středisku," zve do kulturního domu ředitelka Hana Haladová.

Ve dnech 19. a 20. února se od 8.30 a od 10 hodin uskuteční dětský karneval pro děti s názvem Pohádkový svět – putování z pohádky do pohádky. Na tuto akci naváže 20. února od 13.30 hodin maškarní karneval pro seniory s kapelou Červená sedma.

„Na 21. února jsme připravili v kulturním domě vystoupení členů Sokola Klatovy, kteří od 17 hodin představí sletové skladby. V sobotu 23. února od 14 a 16 hodin jsou děti a jejich rodiče zváni na marionetovou pohádku v podání loutkového souboru Brouček Klatovy Loupežnické namlouvání a vše pak od 20 hodin završí Městský bál," pokračuje ředitelka.

Ve výstavní galerii bude po celou dobu oslav připravena výstava k tomuto výročí.