Klatovsko - Povodňová vlna se ve čtvrtek v podvečer přehnala částí vesničky Výrov nedaleko Dehtína na Klatovsku. „Přišlo to najednou, vůbec jsme to nečekali,“ řekla Deníku Jana Voráčková, kterou jsme spolu s jejími příbuznými zastihli v pátek dopoledne při úklidu nánosů bahna.

„Přišla průtrž mračen. Náhle se nám z polí nad vsí navalila na dvůr voda s bahnem. Měli jsme tu tak dvacet centimetrů bahna a až půl metru vody,“ popsala Voráčková. Její rodina bojovala s následky přírodního živlu už od čtvrtečního večera, v pátek museli na pomoc přivolat i techniku. Pomohli jim tamní zemědělci. „S technikou to půjde rychle, ale dělat to ručně, tak nám to trvá dva dny,“ doplnil bratr Jany Voráčkové Václav.

Voda ale škodila i na jiných místech okresu.

V pátek dopoledne hasiči z Železné Rudy vyjížděli k odčerpání zatopené kotelny. „Šlo se o objekt plynové kotelny města v Šumavské ulici v Železné Rudě,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová a dodala, že během pátku jednotka Sboru dobrovolných hasičů Kašperské Hory odčerpávala vodu ze zatopených sklepů tamních obyvatel.